آزمایشگاه

روش PGD-HLA TYPING چیست؟

تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD)، برای HLA TYPING چیست و چه زمانی کاربرد دارد؟

تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD)، برای HLA TYPING ، یک راه درمانی برای زوج هایی است که فرزندان بیمار آنها نیاز به پیوند مغز استخوان دارند.

 از خون بند ناف نوزاد تازه متولد شده می توان برای درمان خواهر/برادر مبتلا استفاده کرد. پیوند مغز استخوان (سلولهای بنیادی خونی) از فرد دهنده ی خویشاوند سازگار بهتر از فرد دهنده غیر خویشاوند و یا فرد دهنده ی ناسازگار می باشد. از آنجا که پیوند مغز استخوان از فرد دهنده ی خویشاوند سازگار برای 70 درصد از بیماران در دسترس نیست، PGD-HLA  از طریق IVF به منظور بررسی سازگاری پیش از بارداری، یک راه حل کلینیکی مناسب می باشد.

روش  PGD-HLA TYPING چه زمانی پیشنهاد می شود؟

  • فرد دهنده ی خویشاوند سازگار وجود نداشته باشد.
  • حداقل 9 تا 12 ماه قبل از پیوند مغز استخوان، زمان در نظر گرفته شود.
  • والدین در سن باروری باشند.

آزمایشگاه تخصصی پاتوبیولوژی کوثر، مفتخر به اخذ ایزو 9001 انگلستان، تحت نظر دکتر علی آیت اللهی، متخصص پاتولوژی آناتومیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف، در زمینه های پاتولوژی، ژنتیک و بالینی را تحت پوشش قرار می دهد. (طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان) همچنین مشاوره ژنتیک به صورت رایگان در این مرکز توسط متخصصین ارائه می گردد.

آدرس: مشهد – بلوار کوثر – بین کوثر 2 و 4 – ساختمان پزشکان فارابی – طبقه منفی یک شماره تماس: 051-38840404 و 051-38820202 و 09028840404

خواندن این مطلب نیز به شما پیشنهاد می شود:
برای چکاپ کامل چه آزمایش هایی لازم است؟
نمایش بیشتر

dr.Ali Ayatollahi

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد. وقتی دستی را به یاری می گیری، بدان که دست دیگرت در دست خداست... با آرزوی سلامتی روز افزون برای تمامی هم میهنان عزیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا