علم و دانش

تشخیص ۲۰ سرطان با آزمایش خون

دانشمندان موفق به کشف نوعی جدیدی از آزمایش خون شده‌اند که می‌تواند ۲۰ نوع سرطان را شناسایی کند.

به گزارش از نیویورک پست، مرکز تحقیقاتی سرطان دانا فاربر در حال توسعه آزمایش خونی است که می‌تواند ۲۰ نوع سرطان را تشخیص دهد. درصد موفقیت این آزمایش خون در تشخیص سرطان‌ها  مرحله یک ۳۲ درصد و در مرحله دو ۷۶ درصد بوده است. این آزمایش خون شدت و نوع سرطان را تشخیص می‌دهد.

سرطان سینه، ریه و روده بزرگ از جمله سرطان‌هایی است که آزمایش خون قادر به تشخیص آن است. به گفته تیم تحقیقاتی درصد خطای این آزمایش خون ۰,۰۶ درصد بوده است. در این روش از تکنولوژی توالی ژنتیکی برای بررسی DNA استفاده شده تا برچسب‌های شیمیایی متیلاسیون شناسایی شود که بر فعال بودن یا نبودن ژن‌ها تأثیر می‌گذارد.

وقتی سلول‌های سرطانی می‌میرند، DNA آنها در جریان خون رها می‌شود. در این روش نیز برای تشخیص نوع و شدت سرطان، DNA رهاشده در جریان خون بررسی می‌شود. تشخیص سرطان در مراحل اولیه می‌تواند تأثیر چشم‌گیری در نتیجه درمان داشته باشد. اگر سرطان در مراحل‌ اولیه تشخیص داده شود، شانس بقای بیمار نیز افزایش پیدا می‌کند.

آزمایشگاه تخصصی پاتوبیولوژی کوثر، مفتخر به اخذ ایزو 9001، ایزو 15189 و ایزو 10002 انگلستان، تحت نظر دکتر علی آیت اللهی، متخصص پاتولوژی آناتومیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف، در زمینه های پاتولوژی، ژنتیک و بالینی را تحت پوشش قرار می دهد. (طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان) همچنین مشاوره ژنتیک به صورت رایگان در این مرکز توسط متخصصین ارائه می گردد.

آدرس: مشهد –وکیل آباد – بلوار کوثر – بین کوثر 2 و 4 – ساختمان پزشکان فارابی – طبقه منفی یک شماره تماس: 051-38840404 و 051-38820202 و 09028840404

خواندن این مطلب نیز به شما پیشنهاد می شود:
زخم بستر ، معضلی که به سرعت ایجاد و به سختی درمان میشود
نمایش بیشتر

dr.Ali Ayatollahi

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد. وقتی دستی را به یاری می گیری، بدان که دست دیگرت در دست خداست... با آرزوی سلامتی روز افزون برای تمامی هم میهنان عزیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا