اخبار

تحت درمان قرار گرفتن۴۸ بیمار مبتلا به ویروس اچ.آی.وی در هفته جهانی مبارزه با ایدز

دکتر محمدرضا رضایی بنا به مناسبت هفته جهانی مبارزه با بیماری ایدز(اچ.آی.وی) گفت: ۴۵ درصد این افراد از طریق اعتیاد تزریقی و ۳۱ درصد نیز به روش ارتباط پرخطر جنسی مبتلا به بیماری ایدز شده‌اند.

وی افزود: در تمام کشور و در استان اردبیل راه انتقال از سمت روش‌های موجود به سمت ابتلا از طریق ارتباط پرخطر جنسی سوق یافته است.

او بیان کرد: هم اکنون در هر شهرستان استان اردبیل یک مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری دایر شده که بخشی از کار آنها شناسایی و درمان بیماری‌های رفتاری از جمله ایدز است.

دکتر رضایی بنا آمار انتقال بیماری ایدز از مادر به کودک در استان اردبیل را صفر اعلام کرد و ادامه داد: در سال جاری ۱۱ مورد ابتلا به این بیماری در سطح استان شناسایی شده که یک نفر از آنها زن و ۱۰ نفر مرد بوده است.

وی ایدز را بیماری تحت کنترل و وابسته به درمان دارویی عنوان و اظهار کرد: تاکنون یک مورد از این افراد مبتلا فوت کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین گفت: تعدادی از افراد مبتلا به ایدز در سطح جامعه وجود دارند که از ابتلای خود به این بیماری خبر ندارند.

وی اظهار کرد: از شهروندان درخواست داریم که اگر نسبت به ابتلای به این بیماری مشکوک هستند، به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در هر شهرستان استان مراجعه کرده و به صورت مطمئن نسبت به کنترل و درمان بیماری خود اقدام کنند.

اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده و هفته پس از این تاریخ نیز هفته مبارزه با هفته جهانی مبارزه با بیماری ایدز(اچ.آی.وی) نامگذاری شده است.

خواندن این مطلب نیز به شما پیشنهاد می شود:
قرص ضدبارداری چه تاثیری در جواب آزمایش اعتیاد دارد؟

 

ایدز یا اچ.‌آی.‌وی نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود.

این بیماری عمدتاً از طریق آمیزش جنسی محافظت نشده، انتقال خون، استفاده از سرسوزن آلوده و همچنین از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می‌شود.

 آزمایشگاه تخصصی پاتوبیولوژی کوثر، مفتخر به اخذ ایزو 15189، ایزو 10002 و ایزو 9001 اتحادیه اروپا، تحت نظر دکتر علی آیت اللهی، متخصص پاتولوژی آناتومیکال و کلینیکال، بالغ بر هزار مورد از آزمایشات مختلف، در زمینه های پاتولوژی، ژنتیک و بالینی را تحت پوشش قرار می دهد. (طرف قرارداد بیمه های پایه و اکثر بیمه های مکمل درمان) همچنین مشاوره ژنتیک به صورت رایگان در این مرکز توسط متخصصین ارائه می گردد.

آدرس: مشهد –وکیل آباد – بلوار کوثر – بین کوثر 2 و 4 – ساختمان پزشکان فارابی – طبقه منفی یک شماره تماس: 051-38840404 و 051-38820202 و 09028840404

نمایش بیشتر

dr.Ali Ayatollahi

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد. وقتی دستی را به یاری می گیری، بدان که دست دیگرت در دست خداست... با آرزوی سلامتی روز افزون برای تمامی هم میهنان عزیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا